प्रचण्ड र माधव नेपालले हैरान पारेपछि प्रधानमन्त्री जुटे भयङ्कर ठूलो तयारीमा, अब के गर्लान् प्रचण्ड–माधवहरु ?

काठमान्डौ //  प्रचण्ड  र माधव नेपालले हैरान पारेपछि प्रधानमन्त्री जुटे भयङ्कर ठूलो तयारीमा, अब के गर्लान् प्रचण्ड–माधवहरु ? पाँच दलीय गठबन्धनले हैरानी दिन थालेपछि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा भयङ्कर तयारीमा जुटेका छन् । प्रम देउवाले पनि संसद विघठन गरेर नयाँ निर्वाचन तिरै देशलाई लैजाने भित्री कसरत गर्न थालेका हुन् ।

पाँच दलीय गठबन्धन बाट बनेको सरकार बाट देउवा वाक्क बन्दै गएको स्रोतको दावी छ । सरकार बनेको दुई महिना हुन लागी सक्दा पनि मन्त्रीपरिषद विस्तार गर्न नसकेर चेपुवामा परेका देउवाले बरु संसद विघठन गरेरै चुनावमा जानु उपयुक्त हुने निष्कर्ष निकाल्न थालेका छन् ,

देउवाले विगतमा पनि चुनावमा जोड दिदै आएका छन् । उनले फेरि अर्ली इलेक्शन गर्ने प्रयास थालेका छन् । त्यसका लागि विभिन्न माध्यमले दलका नेताहरुसँग छलफल चलाएका छन् ।

देउवाले मङ्गलबार आफ्ना विश्वासपात्र समेत रहेका कानुनमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीलाई सन्देशसहित एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँग भेट्न पठाए । कार्कीले देउवाको महत्वपूर्ण सन्देशहरु ओलीलाई सुनाएको बुझिएको छ ।

राष्ट्रिय सहमतिको सरकारसहित अर्ली इलेक्शनको सम्भावनाबारे कार्कीले ओलीसँग छलफल गरेको बुझिएको छ । विश्वस्त स्रोतका अनुसार देउवाले आउँदो वैशाखमा चुनाव गर्नसकिने सम्भावनाबारे ओलीसँग छलफलका लागि कार्कीलाई पठाएका हुन् ।त्यसका लागि आफ्नो नेतृत्वमा राष्ट्रिय सहमतिको सरकार बनाउने उनको चाहना पनि सुनाएका छन् ।

पछिल्लो समय नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र नेकपा एसका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालको शर्तहरुका कारण देउवा अप्ठ्यारोमा परेको बुझिएको छ ।

उनले ओलीसँग सम्बन्ध सुमधुर बनाएर जाने प्रयास त्यसकारण पनि थालेका हुन् । ओलीसँग देउवाको कतिपय विषयमा सहमति छ । विगतमा दुवै नेताबीच भित्री गठबन्धन बनेको थियो जुन पछि तोडियो ।

पाँच दलीय गठबन्धनले हैरानी दिन थालेपछि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा भयङ्कर तयारीमा जुटेका छन् । प्रम देउवाले पनि संसद विघठन गरेर नयाँ निर्वाचन तिरै देशलाई लैजाने भित्री कसरत गर्न थालेका हुन् ।

पाँच दलीय गठबन्धन बाट बनेको सरकार बाट देउवा वाक्क बन्दै गएको स्रोतको दावी छ । सरकार बनेको दुई महिना हुन लागी सक्दा पनि मन्त्रीपरिषद विस्तार गर्न नसकेर चेपुवामा परेका देउवाले बरु संसद विघठन गरेरै चुनावमा जानु उपयुक्त हुने निष्कर्ष निकाल्न थालेका छन् ,

देउवाले विगतमा पनि चुनावमा जोड दिदै आएका छन् । उनले फेरि अर्ली इलेक्शन गर्ने प्रयास थालेका छन् । त्यसका लागि विभिन्न माध्यमले दलका नेताहरुसँग छलफल चलाएका छन् ।

देउवाले मङ्गलबार आफ्ना विश्वासपात्र समेत रहेका कानुनमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीलाई सन्देशसहित एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँग भेट्न पठाए । कार्कीले देउवाको महत्वपूर्ण सन्देशहरु ओलीलाई सुनाएको बुझिएको छ ।

राष्ट्रिय सहमतिको सरकारसहित अर्ली इलेक्शनको सम्भावनाबारे कार्कीले ओलीसँग छलफल गरेको बुझिएको छ । विश्वस्त स्रोतका अनुसार देउवाले आउँदो वैशाखमा चुनाव गर्नसकिने सम्भावनाबारे ओलीसँग छलफलका लागि कार्कीलाई पठाएका हुन् ।त्यसका लागि आफ्नो नेतृत्वमा राष्ट्रिय सहमतिको सरकार बनाउने उनको चाहना पनि सुनाएका छन् ।

पछिल्लो समय नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र नेकपा एसका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालको शर्तहरुका कारण देउवा अप्ठ्यारोमा परेको बुझिएको छ ।

उनले ओलीसँग सम्बन्ध सुमधुर बनाएर जाने प्रयास त्यसकारण पनि थालेका हुन् । ओलीसँग देउवाको कतिपय विषयमा सहमति छ । विगतमा दुवै नेताबीच भित्री गठबन्धन बनेको थियो जुन पछि तोडियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *