पाकभ्याक’ कोभिड खोप ल्याउने तयारीमा पाकिस्तान

काठमाडौं-पाकिस्तानले ‘पाकभ्याक’ कोभिड खोप ल्याउने तयारी गरेको छ । चिनियाँ विज्ञको सहयोगमा कोरोनाभाइरस खोप सफल परिक्षण गरे पस्चात उक्त घरेलु खोप ल्याउन लागिएको हो । गत महिना यो खोपको कच्चा पदार्थ इस्लामाबाद ल्याएपछि पाकिस्तानले चिनियाँ विज्ञको सहयोगमा कोरोनाभाइरस खोप सफल परिक्षण गरेको थियो । एनआईएचका अनुसार चीनको पहिलो डच क्यानसिनो कोभिड १९ भ्याक्सिन यस महिनाको अन्त्यसम्म सबै नागरिकहरूलाई उपलब्ध गराइनेछ।

चीनको समर्थनमा कुल १२४,००० क्यानसिनो ज्याबहरू उत्पादन गरिएको छ र तिनीहरूलाई स्थानीय प्याकेजिङमा रोल आउट गरिएको छ । स्थानीय रूपमा बनाइएको कोविड १९ चिनियाँ खोपलाई पाकवाक नाम दिइएको छ । ट्विटरमा SAPM हेल्थ डा। फैसल सुल्तानले NIH पाक टोली र यसको नेतृत्वलाई “क्यान्स्नो खोपको सफल भरण / समाप्त (ध्यान केन्द्रितबाट) “का लागि बधाई दिएका छन्। “एनआईएच पाक टोली र यसको नेतृत्वलाई क्यान्सिनो बायो इंकको सहयोगमा क्यान्सिनो खोपको सफलता पूर्वक उत्पादन गर्न (ध्यान केन्द्रित गर्न) कोमा बधाई छ।” उनले बधाई दिदै भनेका छन् । अप्रिलमा, एनआईएच अधिकारीहरूले मे २०२१ मा क्यानसिनोबायोको कोरोनाभाइरस खोपको स्थानीय उत्पादन सुरु गर्ने बताएका थिए। एनआईएच अधिकारीका अनुसार, खोपका लागि कच्चा पदार्थ मेको शुरुमा पाकिस्तानमा पुगेपछि यो खोप उत्पादन तुरुन्तै सुरु गरिएको थियो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *