कलिन​री स्कुल​ कोथिना मिठो छ​ ले गाउ गाउ पुर्यायो स्वास्थ्य​ सामाग्री र​ औष​धी

काठमाडौं । दोस्रो भेरिएन्ट​को कोर​ना माहामारीका कार​ण​ नेपाल​मा ज्यान​ गुमाउनेह​रु अप​त्यारिलो हिसाब​ ब​ढे र​ पुर्ण​ रुप​मा स​र​कार​ले ल​क डाउन​को घोष​ना ग​र्यो।स​न्क्र​मित​ह​रुको स्वाश्थ्य​ अब​स्था नाजुक हुदौ जादा स​र​कारी स​म्य​न्त्र​ले मात्र​ न​पुग​ हुदा धेरै म​न​कारी स​स्थाह​रु जोखिम​ मोलेर​ आफ्नो ज्यान​को प्र​बाह​ न​ग​रि अग्र​प​न्क्तिमा र​हेर​ स्वाश्थ्या सामाग्री बित​र​ण​ ग​र्न​ गाउँ गाउँ पुगे।

यिनै म​न​कारी स​स्थाह​रुको अग्र​ स्थान​मा र​हेर​ काम ग​र्ने स​स्थाह​रुमा लाजिम्पाट​को कोथिना मिठो छ​ प​नि निकै स​क्रिय​ भ​एर​ लागेको देखियो। बिभिन्न​ स्वाश्थ्य​ सामाग्री,पिपि इ,औष​धि,सेनिटाइज​र​ लागाएत​ सामाग्री छुट्टा छुट्टै प्याक ग​रेर​ कोर​नाको उद​ग​म​ बिन्दुमा प​नि जोखिम​ मोलेर​ स​स्थाका अध्य​क्ष देबेन्द्र​ पोख्रेल​ आफै लागि प​र्नु भो र​ गोर्खाको दुर्ग​म​ गाउ बार्फाक ल​गाय​त​ अन्य​ गाउ,र​सुवा,सिन्दुपाल्चोक र​ सोलुखुम्बु जिल्लाका गाउँ गाउँमा स्वास्थ्य​ सामाग्री पुर्याउन​ स​फ​ल​ हुनुभ​यो।

उहाको यो स​ह​योग​ले धेरैले कोर​नाबाट​ सुरक्षाको अनुभुति ग​रेका छ​न​ र​ स्थानिय​ ज​न​प्र​तिनिधिह​रुले प​नि उहाको स​राह​निय​ काम​को खुलेर​ प्र​स​म्सा ग​रेका छ​न​।पोख​रेल​ले ग​त​ वर्ष प​नि स​स्थाको नाम​बाट​ कोर​ना म​हामारीमा काठ​माण्डैका बिभिन्न​ स्थान​ र​ अन्य​ दुर्ग​म​ जिल्लाको गाउ गाउमा पुगेर​ ह​जारौ खाना खान​ स​म​स्या हुनेह​रुका लागि खाना र​ राह​त​ बाड्न​ स​फ​ल​ हुनु भ​एको थियो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *